Rebel Og Results 30/8/15

Rebel Og Coaching Cork Coaching and Games Cork GDA www.rebelogcoaching.comRebel Og Results Round Up Sunday 30th Aug 2015

Inter County Action

Tony Forristal U14 A: Cork 3-7, Galway 3-4 ‘A’ Final; Cork 1-10, Kilkenny 2-5 Semi-Final; Offaly 2-8, Cork 2-11 Group C; Cork 0-15, Tipperary 2-7 Group C;

Sonny Walsh U14 B: Cork 1-9, Dublin 0-6 ‘B’ Final; Cork 1-12, Limerick 2-8 Semi-Final; Waterford 0-5, Cork 0-18 Group A; Limerick 0-2, Cork 4-11 Group A; Kerry 2-3, Cork 3-12 Group A;

Carrigdhoun Munster U15 A: Cork 0-12, Tipperary 0-6 Cup Final ; Waterford 1-3, Limerick 4-10 Shield Final; Tipperary 0-7, Cork 3-7 Group A; Cork 2-13, Waterford 0-4 Group A; Limerick 1-14, Clare 2-9 Group A; Waterford 2-13, Clare 1-3 Group A; Tipperary 2-11, Limerick 1-9 Group A;

Clarecastle U15 B: Cork 4-15, Limerick 0-4 U15 B Final; Cork 3-11, Kerry 0-6 Group A; Cork 1-15, Tipperary 1-6 Group A;

All-Ireland U16 : Cork 3-9, Kilkenny 0-15 All-Ireland A Final; Cork 2-14, Tipperary 1-13 Semi-Final; Cork 3-10, Offaly 0-5 Group 1; Cork 6-11, Laois 0-6 Group 1;

All-Ireland U16 B: Cork 1-11, Tipperary 1-9 All-Ireland B Final; Cork 0-12, Clare 0-5 Group 3; Cork 2-8, Kilkenny 0-13 Group 3;

Eugene Carey U17 A Tournament: Cork 2-14, Tipperary 1-9 Final; Cork 2-15, Dublin 1-9 Group 2; Cork 3-8, Galway 0-8 Group 2;

County Results
County U16B Hurling Championship: Bride Rovers 1-8, Bandon 1-5 Final Replay; Cummins Sports U15B County Football Championship: Cill na Martra 1-13, Glenville 4-11 Semi-final;

Central Results
Carrigaline Court Hotel Premier 1 U18 Football Championship: St Finbarrs 1-9, Nemo Rangers 0-10 Semi Final;
Carrigaline Court Hotel Premier 2 U18 Football Championship: Fr O Neills 1-11, Ahan Gaels 1-6 Round 4;
Carrigaline Court Hotel Premier 1 U18 Hurling Championship: Blackrock 0-17, Douglas 1-17 Semi Final;
Carrigaline Court Hotel Premier 2 U18 Hurling Championship: Charleville 1-20, Ballincollig 0-11 Semi Final;
Rebel Og Premier 2 U18 Football League Grp 1: Na Piarsaigh 2-8, Fr O Neills 4-10 ;
Rebel Og Premier 2 U18 Hurling League Grp 1: Valley Rovers 2-18, Bishopstown 0-15 ;
Rebel Og Premier 2 U18 Hurling League Grp 2: Blarney 4-20, Sarsfield 0-10 ; Carrigaline Court Hotel Premier 2 U16 Football Championship: Valley Rovers 5-8, St Vincents 0-6 Loser round; Inniscarra 6-11, Carrigaline 1-7 Loser round; Douglas 4-13, Kilshannig 3-16 Round 1 A E T;
Rebel Og Premier 1 U16 Football League: Eire Og 2-5, Bishopstown 5-14 ;
Rebel Og Premier 1 U16 Hurling League: Glen Rovers 1-13, Duhallow 0-6 Champ result; Na Piarsaigh 3-16, Bishopstown 0-9 Champ result;
Rebel Og Premier 2 U16 Hurling League Group 1: Sliabh Rua 2-11, Carrigaline 2-17 Champ result;
Rebel Og Premier 1 U15 Football League: Nemo Rangers 3-8, Eire Og 1-23 ; Nemo Rangers 4-16, Mallow 3-10 ;
Rebel Og Premier 1 U15 Hurling League: Blackrock 0-8, Valley Rovers 2-11 ; Bishopstown 0-5, Sarsfield 1-27 ;
Rebel Og Premier 2 U15 Hurling League: Fermoy 3-14, St Finbarrs 4-9 ; Carrigaline Court Hotel Premier 1 U14 Football Championship: St Michaels 1-10, Bishopstown 1-7 Challenge Cup Final;
Carrigaline Court Hotel P2 Fe 14 Hurling Challenge Cup: Carrigaline 5-9, Eire Og 3-5 Final; Rebel Og Premier 2 U14 Football League Grp2: Carrigaline 3-9, Midleton 2-7 off 7/6 champ; Rebel Og Premier 1 U14 Hurling League: Glen Rovers 0-12, St Finbarrs 3-4 ;
Rebel Og Premier 2 U14 Hurling League Grp1: Eire Og 1-12, Ballygarvan 1-13 off 20/8;
Rebel Og Premier 2 U14 Hurling League Grp2: Mallow 1-2, Fr O Neills 4-10 ;
Carrigline Court Hotel Premier 1 Fe 13 Football League Knock-Out: Douglas 7-11, Glanmire 2-5 Semi Final;
Carrigline Court Hotel Premier C3 Fe13 Football League Knock-Out: Bishopstown 2-9, Glanmire 3-10 Semi Final; Inniscarra 2-6, Carrigaline 4-5 Semi Final;
Rebel Og Premier 2 U13 Football League: Kilshannig -, St Finbarrs – Not Played; Eire Og 2-8, Glenville 1-3 ; Na Piarsaigh 1-7, Eire Og 6-10 ;
Carrigline Court Hotel Premier 1 U13 Hurling League Knock-Out: Midleton 3-15, Douglas 1-19 Final A E T; Douglas 5-9, St Finbarrs 2-9 Semi Final;
Carrigline Court Hotel Premier 1 Fe 13 Hurling League: Douglas 5-9, St Finbarrs 2-9 ; Carrigline Court Hotel Premier 2 Fe 13 Hurling League Knock-Out: Killeagh/Itas 2-6, Carrigaline 3-15 ; Cloughduv 0-5, St Colmans 4-13 ;
Rebel Og Premier 1 U12 Football League: Carrigaline 2-5, Nemo Rangers 2-6 Semi Final;
Carrigline Court Hotel Premier 1 Fe 12 Hurling League: Midleton 3-6, Sarsfield 2-9 ; Douglas 2-5, St Finbarrs 1-11 ;
Carrigline Court Hotel Premier 2 Fe 12 Hurling League: Kiltha Og 2-7, Ballygarvan 3-7 Final;
Rebel Og Premier 1 U12 Hurling League: Midleton 3-6, Sarsfield 2-9 Semi Final; Douglas 2-5, St Finbarrs 1-11 Semi Final;
Rebel Og Central Go Games U11 Football Blitz Gp1: Valley Rovers L-L, St Finbarrs W-W ; Nemo Rangers -, Inniscarra – Not Played;
Rebel Og Central Go Games U11 Football Blitz Gp2: Midleton W-W, Glanmire L-L ;

North Results
Rebel Og North Abbey Printing U18 B Hurling Championship knockout: Millstreet 2-6, Kilshannig 4-19 ;
Rebel Og North Fermoy Credit Union U16 B Football Championship: Ballycastle Gaels 4-9, Croke Rovers 7-5 ; Dromtariffe 4-12, Kildorrery 4-7 ;
Rebel Og North Shreelawn Oil U16 C Football Championship: Buttevant 7-9, Lyre 5-7 ;
Rebel Og North Twohigs of Kanturk U12 Hurling League Group 2D: Newmarket 5-9, Charleville 2-0 FINAL;

East Results
Rebel Og East Fe 18 A Football Championship: Eire Og -, St Colmans – Conceded by St Colmans; Rebel Og East Fe 18 B Football Championship: Canovee 4-17, Courcey Rovers 2-7 Rebel Og East Fe 18 C Football Championship: Cobh 7-10, Crosshaven 4-24 ;
Rebel Og East Fe 16 B Football Championship: Aghinagh 1-8, Ballygarvan 2-6 ;
Rebel Og East Fe 14 A Hurling Championship: Ballinhassig 3-5, Bride Rovers 0-16 ; Inniscarra 2-15, Watergrasshill 2-7 ;
Rebel Og East Fe 14 B Hurling Championship: Kinsale 5-9, Youghal 2-7 ;
Rebel Og East Fe 14 C Hurling Championship: Whitechurch 4-14, Kiltha Og 3-10 ; Carrig na bhFear 2-9, Donoughmore 1-3 ; Laochra Og 2-7, Whitechurch 5-16 Championship & League points;
Fe 18 A Football League 1: Kilmurry -, Ballinora – Conceded by Ballinora;
Fe 16 A Football League: Blarney 3-7, Kilmurry 2-9 ;
Fe 16 C Football League : Grenagh 5-13, Shamrocks 2-2 ; Shamrocks 6-15, Ballinora 3-5 ;
Fe 14 A Football League 1: Erins Own 4-4, Canovee 1-8 ;
Fe 14 C Football League 1: Kilmurry 4-11, Grenagh 2-16 ;
Fe 14 A Hurling League: Courcey Rovers -, Nemo Rangers – Conceded by Nemo Rangers;
Fe 14 C Hurling League: Kiltha Og 1-3, Carrig na bhFear 5-11 ; Whitechurch 5-16, Laochra Og 2-7 League+ Championship;
Fe 13 A Football League 2: St Colmans 0-0, Carraigtwohill 0-0 ;
Fe 13 B Football League : Whitescross 4-7, Clondrohid 2-4 ;
Fe 13 C Football League : Courcey Rovers 1-11, Passage 7-10 ;
Fe 12 A Football League 1: Killeagh Itas 3-1, Kiltha Og 3-5 ;
Fe 12 A Football League 2: Bride Rovers -, Blarney – Conceded by Blarney; Inniscarra 0-2, Ballinora 5-12 ; Bride Rovers 1-10, Inniscarra 3-3 ;
Fe 12 B Football League 1: Passage 1-5, St Vincents 4-8 ;
Fe 12 B Football League 2: Aghinagh 3-6, Ballinhassig 6-8 ;
Fe 12 C Football League : Courcey Rovers -, Lisgoold – Conceded by Lisgoold;
Fe 12 A Hurling League : Donoughmore 1-5, Whitechurch 7-8 ; Killeagh Itas 10-14, Mayfield 0-1 ;
Fe 12 B Hurling League 1 : St Vincents 5-7, Aghabullogue 0-3 ;
Fe 12 B Hurling League 2 : Cobh 2-8, Lisgoold 1-11 ;